HAJÁNEK OSPALKA - Hajánek a Ospalka 2020

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

HAJÁNEK OSPALKA


Hajánek a Ospalka jsou dva malí kamarádi, kteří ve snové říši prožívají kouzelné i obyčejné radosti a starosti. Snová říše je alternativní svět, ve kterém je všechno možné a do kterého mají možnost vstoupit všechny děti prostřednictvím své fantazie. Kniha, kterou představuje stručný popis (viz níže) není jen „obyčejným“ vyprávěním příběhů, nýbrž je pozvánkou pro děti a jejich dospělé ke společné cestě za vzájemným poznáním a respektem. Tam, kde si jeden udělá výhradní čas na poznávání a porozumění světu toho druhého, je také kouzelné místo, které je pro šťastné dětství nejdůležitější – domov. Zkuste pozvat Hajánka, Ospalku a další kamarády k Vašim dětem a třeba i u Vás doma se bude s jejich knížkou lépe usínat. Ostatně sluší se, aby se knížka sama alespoň představila:

Chtěla bych se představit,
já jsem knížka, jak má být.
Plno písmen, obrázků,
napsaly mě pro lásku.
Pro lásku, co v srdci mají,
k dětem, co si rády hrají.
Zkus si projít všechny stránky,
můžeš vejít bez pozvánky
do světa milého čtení,
pro úsměv i potěšení.
 

Kniha je určena pro děti  od cca 2 do 8 let
(bez nutnosti určovat hranice).
    
Použití knihy:
  • Formát knihy do tašky/kabelky (možno vzít s sebou do čekárny, dopravních prostředků).
  • Předškolkové a školkové děti – pomůcka k podpoře zavedení a udržení domácích rituálů (bezpečně zavedené rituály odpovídající potřebám dané rodiny, jsou hranicemi, mezi kterými se dítě cítíbezpečně a na které se může spolehnout)
  • Návod/podpora pro trávení času s dětmi v exteriéru (stavění domků, hledání „kouzelných“ přírodních zákoutí, sběr přírodnin na tvoření lesních bytostí – podpora fantazie/tvořivosti).
  • Pomocník pro chvilky strávené společně/nikoliv vedle sebe (interakce rodič – dítě, společné plánování, vycházky, tvoření, objevování a poznávání fantazijního světa dítěte – pouze dítě vidí kouzelné bytosti – mohou pomocí nich popsat své problémy, představy, apod.).
  • Lze využít na základě výše uvedených charakteristik např. v rámci dětských akcí jako dárek, pro vítání občánků, pro prvňáčky na čtení, atd.
AUTORKY KNIHY Dana Packanová, Dana Křiváčková

ILUSTRÁTORKA  Renata Langová


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky